Dupla X

Elképesztően látványos lett a Bolygónk, a Föld második részének előzetese

A BBC zseniális ismeretterjesztő sorozatának hamarosan érkezik a második része, természetesen ez is Sir David Attenborough tolmácsolásában. A sorozathoz készített trailer pedig már önmagában elég látványosra sikerült. A 2006-ban bemutatott Bolygónk, a Föld (Planet Earth) az egyik legjobb ismeretterjesztő dokumentumfilm sorozat, amely elsőként nagy felbontású (HD) felvételeken mutatja be a természet csodáit.... Tovább »

Ez a videó megmutatja, milyen csodálatos világban élünk

Egy német filmes kedvenc drónját is magával cipelte világkörüli útjára, és elképesztően gyönyörű felvételeket készített vele. AIRtime című videójában ráadásul még mi is megcsodálhatjuk az általa rögzített tájakat. Christian Grewe német filmes általában reklámfilmeket készít, ezúttal viszont az utazásai során készített felvételeket vágta össze egy elég pazar videóba. A kisfilm különlegessége, hogy drónnal készült, tehát… Tovább »

Rovarlárvák ennyire még nem néztek ki jól

Gyönyörű time-lapse videót készített egy új-zélandi fotós a barlangokban világító légylárvákról. Az élmény nagyjából olyan, mintha magunk is a barlangban csónakáznánk. Új-Zélandon a barlangok egy része úgy néz ki, mint a csillagos égbolt. A barlang falán található sok kis világító pont azonban nem csillag, hanem egy Arachnocampa luminosa nevezetű légyfaj lárvája, amely kékes színben világít…. Tovább »

Fantasztikus élményt nyújt egy újfajta fotózási módszer

Alapjaiban változtathatja meg az utazási fotózást egy új módszer, amely még a házak ablakain is bepillantást enged. A HyperZoom segítségével egy olyan élményt kapunk, mintha egy kis bogárként repkednénk a házak között. Az utazási fotók nagyjából arra jók, hogy megnézhessünk olyan helyeket, tájakat, ahol még nem jártunk. A fényképek azonban, legyenek bármennyire is zseniálisan jók,… Tovább »

Így hazudnak a térképek

A térképek szinte mindig torzítanak, és nem a valóságot mutatják nekünk. Egy remek videó azonban most helyre teszi ezeket a hibákat. Mivel a Föld gömbölyű, ezért elég nehéz a földgömböt síkban ábrázolni. A manapság használt térképek többsége nem is képes erre mindenféle torzítások nélkül. Az egyik legnépszerűbb, a Mercator-vetületben ábrázolt térképek például az egyenlítőtől távolabbi… Tovább »

Így lehet a legjobban tudományt tanítani a gyerekeknek

Unalmas fizika órák helyett inkább a játszótéren kellene a tudományt megkedveltetni a gyerekekkel. Legalábbis erre szeretné felhívni a figyelmet a Royal Institution videosorozata. Rémálmaimban még néha előjön az a borzasztó általános iskolás fizika óra, amelyen a teljesen életunt tanárnő magyarázza jobb sorsra érdemes osztályunknak az Otto-motor működési elvét. Vagy azok az izgalmasnak egyáltalán nem nevezhető… Tovább »

Így születnek a hópelyhek

Most pont aktuális is lehetne ez a remek time-lapse videó, amelyen igencsak jól követhető, hogyan is jönnek létre a hópelyheket alkotó hókristályok. Legalábbis a videón ez látható, a felvételeket készítő fotós ugyanis egy ügyes trükköt alkalmazott a time-lapse összeállításakor. Állítólag nincs két egyforma hópehely, és ez a hópelyhek kialakulását nézve egyáltalán nem meglepő. Az egész… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!