Dupla X

Rovarlárvák ennyire még nem néztek ki jól

Gyönyörű time-lapse videót készített egy új-zélandi fotós a barlangokban világító légylárvákról. Az élmény nagyjából olyan, mintha magunk is a barlangban csónakáznánk. Új-Zélandon a barlangok egy része úgy néz ki, mint a csillagos égbolt. A barlang falán található sok kis világító pont azonban nem csillag, hanem egy Arachnocampa luminosa nevezetű légyfaj lárvája, amely kékes színben világít…. Tovább »

Ilyen lenne a városi égbolt fényszennyezés nélkül

A fényszennyezés negatív hatásaira szeretné felhívni a figyelmet a Skyglow elnevezésű projekt mögött állót két asztrofotós. A projekt keretében készült csodálatos timelapse videóval mutatnák be, hogy milyen lenne az éjszakai égbolt ha nem lenne fényszennyezés a nagyvárosokban. A lakott területek sokszor feleslegesen energiapazarló világítása által okozott fényszennyezés komoly környezeti és egészségügyi problémát jelent. Erre szeretné… Tovább »

Fantasztikus élményt nyújt egy újfajta fotózási módszer

Alapjaiban változtathatja meg az utazási fotózást egy új módszer, amely még a házak ablakain is bepillantást enged. A HyperZoom segítségével egy olyan élményt kapunk, mintha egy kis bogárként repkednénk a házak között. Az utazási fotók nagyjából arra jók, hogy megnézhessünk olyan helyeket, tájakat, ahol még nem jártunk. A fényképek azonban, legyenek bármennyire is zseniálisan jók,… Tovább »

Így születnek a hópelyhek

Most pont aktuális is lehetne ez a remek time-lapse videó, amelyen igencsak jól követhető, hogyan is jönnek létre a hópelyheket alkotó hókristályok. Legalábbis a videón ez látható, a felvételeket készítő fotós ugyanis egy ügyes trükköt alkalmazott a time-lapse összeállításakor. Állítólag nincs két egyforma hópehely, és ez a hópelyhek kialakulását nézve egyáltalán nem meglepő. Az egész… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!