Dupla X

Ezért fontos a természettudomány oktatása

A kormányzat éppen azt tervezi, hogy jócskán csökkenti a természettudományos tárgyak óraszámát a szakközépiskolákban, és ami marad azt is csak összevontan oktatnák, vagy egy-egy tárgyra szűkítenék le. Mert minek tanuljon az a gyerek fizikát vagy kémiát, amikor úgyis csak asztallábakat fog csavarozni egy bútorgyárban? Az oktatási kormányzatnak, miután felrótták neki, hogy túlterheltek a gyerekek az… Tovább »

Az apák kevesebbet gügyögnek, és jól teszik

Míg az anyukák hajlamosak idétlenül magas hangon beszélni a gyerekekhez, addig az apukák inkább a természetes hangszintjükön szólnak a kicsikhez. Gond egyikkel sincs, sőt, mindkét beszédstílusnak megvan a maga előnye. Ha jól emlékszem, akkor egyikünk sem beszélt idétlen, gügyögő hangon a lányunkhoz, amikor még kicsi volt, de az is lehet, hogy mindketten a termesztés hangunknál… Tovább »

Így hazudnak a térképek

A térképek szinte mindig torzítanak, és nem a valóságot mutatják nekünk. Egy remek videó azonban most helyre teszi ezeket a hibákat. Mivel a Föld gömbölyű, ezért elég nehéz a földgömböt síkban ábrázolni. A manapság használt térképek többsége nem is képes erre mindenféle torzítások nélkül. Az egyik legnépszerűbb, a Mercator-vetületben ábrázolt térképek például az egyenlítőtől távolabbi… Tovább »

A világ legjobb óvodája

A világ legjobb óvodája Japánban van, az épület teteje egy végtelen játszótér, a termeken pedig fák nőnek keresztül. Az óvoda tervezője saját gyerekeitől kapta az inspirációt. Itt a szeptember, és elérkezett a 3 évesek számára a kötelező beóvodáztatás időszaka, vagyis ettől az évtől minden, szeptemberig harmadik életévét betöltő gyermeknek kötelezően óvodába kell járnia. Még akkor… Tovább »

Így lehet a legjobban tudományt tanítani a gyerekeknek

Unalmas fizika órák helyett inkább a játszótéren kellene a tudományt megkedveltetni a gyerekekkel. Legalábbis erre szeretné felhívni a figyelmet a Royal Institution videosorozata. Rémálmaimban még néha előjön az a borzasztó általános iskolás fizika óra, amelyen a teljesen életunt tanárnő magyarázza jobb sorsra érdemes osztályunknak az Otto-motor működési elvét. Vagy azok az izgalmasnak egyáltalán nem nevezhető… Tovább »

Fontos a gyerekeket a méhek szeretetére nevelni

A méheket szeretni kell, nem pedig félni tőlük, és a gyerekeknek is ezt kellene megtanítani. Erre hívja fel a figyelmet a New York Times egyik bloggere, és nagyon is igaza van neki. Kétféle gyerek létezik: az egyik érdeklődéssel figyeli, amikor egy méhecske beletúrja magát a virágszirmok közé, a másik pedig visítva menekül előle, esetleg egy… Tovább »

Miért tűntek el a női programozók?

Míg régebben a nők szép számmal képviseltették magukat az számítástechnika úttörői között, addig mára szinte nagyítóval kell keresni a női programozókat. A nagy változás valamikor a ’80-as években, a személyi számítógépek elterjedésével kezdődött. A számítógép-tudomány eléggé férfiak uralta ágazatnak számít, azonban ez nem mindig volt így, ugyanis az első digitális számítógépek programozói között elég sok… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!