Dupla X

Jó oka van annak, ha válogatósak a gyerekek

Szinte minden szülő komoly küzdelmet folytat gyermekével, hogy ugyan táplálkozzon már rendesen, és egye meg a vacsorára felkínált élelmet. A válogatós gyerekek azonban nem azért nem esznek meg bármit, mert ki akarnak szúrni szeretett szüleikkel. A lányom nagyjából két éves koráig szinte bármit hajlandó volt megenni, amit elé raktunk, csak hírből ismertük az arcba köpött… Tovább »

Végre megfejtették, hogy mitől forognak a napraforgók

Mindeddig rejtély maradt, hogy a fiatal napraforgók miként követik a Nap mozgását. Most azonban amerikai kutatóknak sikerült megfejteniük a napraforgók titkát, sőt még arra is rájöttek, hogy a virágzó növények miért maradnak mindig kelet felé fordulva. A növekedésben lévő napraforgók minden nap keletről nyugatra követik a Nap mozgását, majd éjjel szépen a fordított irányba visszaforognak…. Tovább »

Miért színlelik a nők az orgazmust?

Jelenleg is komoly kutatások zajlanak világszerte, hogy megfejtsék a színlelt orgazmus okát. Egy amerikai kutatócsoportnak nemrég több mint hatvan lehetséges okot sikerült összegyűjtenie. A színlelt orgazmus nemcsak a női, férfi és egyéb magazinok egyik kedvenc témája, de a pszichológiai és kognitív tudományos kutatások is nagy szeretettel foglalkoznak a vele. Legutóbb éppen az Oaklandi Egyetem pszichológusai… Tovább »

Miért futnak viccesen a gyerekek?

A kisgyerekek meglehetősen furcsán és viccesen szaladnak, a mozgásuk pedig inkább idétlen szökdelésnek, mint rendes futásnak tűnik. Egy új tanulmány szerint mindez egyáltalán nem véletlen, és még csak nem is a tanulással kapcsolatos. A gyerekek elég viccesen futnak, a lányom például kezdetben úgy próbált szaladni, hogy oldalra hajigálta a lábait. De a normálisabb többségnek sem… Tovább »

A nő, aki legyőzte a maláriát

A friss Nobel-díjas Juju Tu azt a feladatot kapta a kínai pártvezetéstől, hogy találja meg a malária ellenszerét. A kutatás idejére még a saját lányát is kénytelen volt állami intézetbe adni. A sikert végül egy ősi kínai gyógymódnak köszönhette. Idén az orvosi Nobel-díjat három tudós kapta megosztva: az ír William C. Campbell és a japán… Tovább »

Rendkívül fontos a babáknak a délutáni szunyókálás

Egy jó délutáni alvás nem csak egészséges, de még az emlékek megőrzésében is fontos szerepet játszik. Az egy évesnél fiatalabb babáknál például a hosszú távú memória kifejlődését segítheti egy-egy kiadós szunyókálás. Egy rakás tanulmányt készítettek már a délutáni szunyókálás pozitív hatásáról. Nemrég például arra derült fény, hogy a délutáni alvás igencsak jótékonyan hat egészségünkre, konkrétan… Tovább »

A vörös ruha féltékennyé teszi a nőket

A tudomány mai állása szerint, ha egy nő meglát egy másik nőt, aki éppen vörös ruhát visel, azon nyomban féltékennyé válik, és mindent megtesz, hogy párját megóvja a vörös ruhás veszedelemtől. Egy új kutatás eredménye alapján még a Piroska és a farkas is új értelmet kaphat. A színeknek különféle kultúrákban különböző jelentéseket társítanak, mifelénk például… Tovább »

Ezért vagyunk nyáron egészségesebbek

Mert, hogy azok vagyunk, de most szerencsére az is kiderül, hogy mi ennek az oka. A megoldás pedig ezúttal a génekben keresendő, legalábbis erre jött rá egy kutatócsoport, amely azt vizsgálta, hogyan hat az évszakok változása a génekre. Itt a nyár, ami nemcsak azért jó hír, mert végre meleg van, hanem azért is, mert ebben… Tovább »

A szerelemhormon sötét oldala

Végre valós értelmet nyert az a méltán népszerű mondás, miszerint a szerelem megrészegít. Kiderült ugyanis, hogy a szerelemhormonnak is nevezett oxitocin és az alkohol hasonlóan hatnak agyunk működésére. Az eredmény viszont nem éppen a legpozitívabb. Úgy tűnik a tudósok eléggé rápörögtek az oxitocin témára, mert egymás után jelennek meg a szerelemhormonnal kapcsolatos tanulmányok. Azt már… Tovább »

Az ősidőkben a nők és a férfiak még egyenlőek voltak

Nagyon úgy tűnik, hogy elfelejthetjük a kőbunkóval a kezében, az asszonyt a hajánál fogva vonszoló ősember képét. Egy igen friss tanulmány szerint ugyanis az ősemberek eléggé felvilágosultnak számító, egyenlőségen alapuló elveket vallottak. Vadászó-gyűjtögető őseink körében tehát tetőfokára hágott a nemek közötti egyenlőség, legalábbis ezt állítják a College London Egyetem kutatói, akik eredményeiket a Science magazinban… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!