A kormányzat éppen azt tervezi, hogy jócskán csökkenti a természettudományos tárgyak óraszámát a szakközépiskolákban, és ami marad azt is csak összevontan oktatnák, vagy egy-egy tárgyra szűkítenék le. Mert minek tanuljon az a gyerek fizikát vagy kémiát, amikor úgyis csak asztallábakat fog csavarozni egy bútorgyárban?
Az oktatási kormányzatnak, miután felrótták neki, hogy túlterheltek a gyerekek az iskolákban, azt a választ sikerült adnia, hogy akkor kiheréli a természettudományos tárgyak oktatását, egyelőre csak a szakközépiskolákban, szép, új nevükön a szakgimnáziumokban. A zseniális ötlet abból áll, hogy a diákoknak ne kelljen már fizikát, kémiát, földrajzot és biológiát is tanulniuk, elég lesz nekik egy ilyen tárgy is, ami a választott szakmájukhoz valahogy kapcsolódik.
Tehát, aki nővérnek tanul, az csak biológiát, aki meg gépésznek, az csak fizikát tanulhat majd a jövő tanévtől. De felmerült olyan javaslat is, hogy legyen egy összevont természettudományos tárgy, ami belefér, az belefér, a többit meg majd kiguglizza a gyerek valahogy.
Oké, de mi is ezzel a probléma, amikor a gyerekek tényleg túlterheltek, a kémia órán tanult egyenletekre meg úgysem emlékszik senki? Az, hogy így olyan emberek fogják elhagyni az iskolapadokat, akiknek egyrészt fogalmuk sem lesz az őket körülvevő világról, másrészt meg, ha esetleg nem a választott szakmájukban szeretnének elhelyezkedni, hanem mást tanulnának helyette, akkor igen csak bajban lesznek bizonyos alapvető ismeretek hiánya miatt.
Földrajz nélkül például igen nehéz lesz megérteni olyan globális jelenségeket, mint a felmelegedés és az annak következtében kialakult szárazság és élelmiszerhiány, amely pedig a jelenlegi migráció egyik generálója. Aki nem tanul fizikát és kémiát, annak valószínűleg fogalma sem lesz arról, hogyan működik mondjuk egy mikrohullámú sütő, és elrettenve posztolja majd ki a Facebookra, hogy a mikrohullámoktól már csak azért is óvakodni kell, mert károsítja a víz DNS-ét.
De a megfelelő természettudományos oktatás hiányában azt sem fogják majd megérteni, hogy a természetben eltöltött idő jótékony hatása nem a fák ölelgetését jelenti, mert az nem gyógyít meg semmit, de azt sem fogják majd fel, hogy a homeopátia tulajdonképpen egy agyzsibbasztó hülyeség, és az, hogy néha hatékony nem jelenti azt, hogy a víznek memóriája van, és a placebo sem csak egy közepesen unalmas rockzenekar neve. Az internet, a közösségi és egyéb média hathatós segítségével pedig simán áldozatául esnek majd a szimpla haszonszerzésből butító kóklereknek.
Kicsit ugyan szélsőséges, de remek példa erre az éppen most 15 év börtönbüntetésre ítélt agárdi család, amely tagjai tulajdonképpen a saját butaságuk miatt halálra éheztették másfél éves gyermeküket. Amikor a kisfiú testsúlya csökkenni kezdett ahelyett, hogy orvoshoz vitték volna, inkább egy természetgyógyászhoz (sarlatánhoz) fordultak, aki kézrátétellel és homeopátiával „kezelte” a gyereket. A szülők és a nagyszülők ugyanis nem bíztak a nyugati orvoslásban, és az interneten talált néphülyítő oldalakon tájékozódtak.
A természettudományos ismeretek hiánya tehát már ma is szedi az áldozatait, és csak most vannak feljövőben az olyan súlyosan káros tévhitekre alapuló őrületek, mint a méregtelenítés, a chemtrail vagy mind közül a legveszélyesebb, az oltásellenes mozgalom.
Azok pedig, akik nem fognak biológiát tanulni, azt sem fogják majd tudni, hogy mik azok a kórokozók, mi a járvány, a nyájimmunitás és egyáltalán hogyan működik az immunrendszer. És hiába jelenti be éppen napjainkba a WHO, hogy az oltásoknak hála sikerült végleg legyőzni a járványos gyermekbénulást, mert a sok idióta miatt majd szépen visszatér a poliovírus, és lehet majd éppen az ő gyerekeik lesznek a következő áldozatai.
A természettudományos tárgyak jelenlegi oktatása persze messze van a tökéletestól, sőt komoly oktatási reformra lenne szükség ahhoz, hogy olyan tudást adjanak át az iskolákban, amelyet a diákok valóban hasznosítani tudnak, akár a mindennapi életben is. De az semmiképpen sem lehet a megoldás erre, hogy kiiktatjuk ezeket a tantárgyakat a középfokú oktatásból.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: